Про три головні перешкоди децентралізації говорив Сергій Чернов на Всеукраїнському форумі місцевого самоврядування

PDFДрукe-mail

Президент Асоціації, голова Харкської обласної ради Сергій Чернов взяв участь у пленарній сесії «Успішна реформа – новий етап. Дорожня карта і пріоритети на майбутнє» на III Форумі об'єднаних громад, що проходить сьогодні у Києві.

Розпочинаючи виступ, Сергій Чернов зазначив, що сьогодні країна перебуває на екваторі реформ. Вже є чимало вітчизняного досвіду, який допоміг визначити нові виклики.

«За чотири роки Україна зробила значні кроки в напрямку приведення національної системи управління до загальних європейських стандартів. Успіхи реформи визнані міжнародною спільнотою, а її позитивні результати наявні для громад.

Проте, ми проходимо лише перший етап реформування. Проведена модернізація ставіть нові завдання, а отриманий досвід дозволяє визначити майбутні виклики, відповіді на які ми маємо знаходити для успішної подальшої реалізації реформ.

Ніякі форс-мажорні обставини не можуть бути на перешкоді розвитку, визначеного Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади», - переконаний президент УАРОР Сергій Чернов, підкреслюючи, що незакінчена реформа стає токсичною для держави, гальмує її розвиток.

За словами Сергія Чернова, сьогодні є три головні виклики – подальше законодавче забезпечення реформи, нагальність внесення змін до Конституції України та підготовка кваліфікованих кадрів, що зможуть втілювати усі інноваційні ідеї, яких сьогодні не бракує.