Оновлення інфраструктури в галузях освіти та культури – сьогоднішні пріоритети Кегичівщини

PDFДрукe-mail

Сьогодні на Кегичівщині презентовано чотири міні-проекти обласного конкурсу «Разом в майбутнє». На їх втілення було залучено майже 800 тисяч гривень, половина - з обласного бюджету. Із результатами реалізації задумів громад ознайомився президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Слід зауважити, що цьогорічні проекти-переможці Кегичівщини цілком зорієнтовані на розвиток культури та розкриття дитячих здібностей і талантів.

Так, у Медведівському ДНЗ облаштовано безпечний ігровий та розвиваючий простір для дошкільнят. Сорок малюків із сіл Медведівка, Золотухівка і Лозова отримали яскраву і цікаву для дослідження сенсорну кімнату. Там є сухий басейн і шведська стінка, сенсорні доріжки і м'які модулі, тактильний конструктор і дошки Монтессорі.

У Бесарабівському НВК теж дбають про розвиток творчого потенціалу підростаючого покоління: за ініціативи батьківської ради у навчальному закладі відремонтовано актову залу: замінено підлогу та систему електропостачання, встановлено енергозберігаючі вікна й двері, шістдесят м'яких стільців, створено конструкцію та оформлено сцену, придбано музичні інструменти.

Про повернення тепла і затишок у сільському клубі подбали мешканці Крутоярівки. Власне, таку назву вони дали реалізованому проекту, сенсом якого є енергозберігаючі заходи задля обігріву клубу.

«Культурне подвір'я» - міні-проект, втілений у селі Парасковія, супроводжувався облаштуванням паркової зони і території навколо сільського клубу, у приміщенні якого розміщується також місцева бібліотека.

Гарні умови у закладах освіти та культури, на думку кегичівців, це важлива складова в естетичному вихованні дітей, це те, чого сільським громадам багато років не вистачало.

Оглянувши втілені у селах Кегичівщини проекти, голова обласної ради подякував місцевим жителям, що ініціювали та фінансово підтримували, за небайдужість.

«За сім років існування обласного конкурсу, - говорить Сергій Чернов, - Кегичівський район підготував 94 проекти. З них конкурсна комісія обрала 26 переможців. Це дозволило залучити близько 4 мільйонів гривень, як відомо, за умовами конкурсу обласна рада профінансувала половину.

З тенденції постійного збільшення кількості подачі заявок на конкурс цілком зрозуміло, що Кегичівський район вже підготовлений до здобуття більш масштабних грантів. Особливо цінним є не лише прагнення, а й реальні дії людей щодо оновлення інфраструктури у галузях культури та освіти. Прикро, що ці напрями у нас часто недофінансовувалися. Настав час змінювати стан речей на краще».

Як повідомив Сергій Чернов, на наступний обласний конкурс міні-проектів надійшло 602 проекти на 175 мільйонів гривень. Втіливши значну їх частку вже наступного року, вдасться поліпшити життя в селах, а значить, змінювати поступово обличчя районів та регіону в цілому.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 409 рад різного рівня, що складає 98,1% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 17 об’єднаних територіальних громад