Сергій Чернов вніс пропозиції від Української асоціації районних та обласних рад до проекту Держбюджету наступного року

PDFДрукe-mail

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов сьогодні в Києві взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Парламентський комітет розглянув питання про проект Закону про Державний бюджет України на 2019 рік.

Сергій Чернов подякував колегам за підтримку пропозицій УАРОР щодо надання органам місцевого самоврядування доступу до баз даних фіскальної служби, для отримання відомостей про збори і податки, що зараховуються до місцевих бюджетів.

«Бачу, в проекті Держбюджету деякі пропозиції від Комітету враховані. Це зарахування ПДФО до місцевих бюджетів за місцезнаходженням відокремлених підрозділів. Друге, щодо врегулювання питання втрат доходів місцевих бюджетів по платі за землю. З метою недопущення у 2019 році втрат доходів місцевих бюджетів від недоотримання плати за землю необхідно скасувати надану пільгу залізниці та гірничодобувним підприємствам. Бо такий стан речей справляє негативний вплив на виконання бюджетів місцевого самоврядування, призводячи до їх розбалансування. Втрати на місцях при такій пільзі складають 2,5-2,7 мільярда гривень», - сказав президент УАРОР.

Президент асоціації районних та обласних рад також зупинився на питанні адміністративно-територіального устрою, запропонувавши врегулювати його законодавчому рівні.

«На перехідний період, поки не буде прийнято Закон, який дасть можливість врегулювати питання адміністративно-територіального устрою і змінювати межі районів, зокрема тих, які були поглинуті об'єднаними територіальними громадами, з метою запобігання прогалин слід залишити субвенцію на утримання мінімального апарату районних рад», - сказав Сергій Чернов.

Під час свого виступу Сергій Чернов акцентував увагу на питанні, щодо обсягу додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров'я. За його словами, впродовж останніх років державою передається на фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів значний обсяг додаткових видаткових повноважень у галузях освіти та охорони здоров'я. Проектом закону про державний бюджет на 2019 рік знову передбачена передача на фінансування з обласних бюджетів видатків на оплату послуг з підготовки фахівців у вищих навчальних закладах I—II рівня акредитації державної власності без відповідного збільшення доходів таких бюджетів.

Додатковою дотацією з державного бюджету на здійснення делегованих державою повноважень в галузі освіти, охорони здоров'я компенсується лише третина мінімально необхідної потреби в коштах на відповідні видатки. Така ситуація призводить до незабезпеченості окремих місцевих бюджетів області видатками на оплату праці працівників бюджетних установ та оплату за спожиті енергоносії в повному обсязі.

«Як і в 2018 році, додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я на 2019 рік передбачена обласним бюджетам, для здійснення її розподілу обласними державними адміністраціями. Проте такий підхід доцільно застосовувати лише за умови передачі державою фінансового ресурсу в достатньому обсязі. Тут, вважаю, треба або надати додатковий ресурс органам місцевого самоврядування або відтермінувати до завершення реформи освіти передачу цих закладів, бо завантаження вже більш, ніж достатнє», - підкреслив Сергій Чернов.