Практика радіомовлення територіальних громадах

PDFДрукe-mail

м. Красноград, м. Ізюм, м. Первомайський, смт Краснокутськ, смт Кегичівка Харківської області

Важливим інструментом для розвитку спроможних громад та каналу комунікації між суспільством і владою стає місцеве радіомовлення або мовлення громад.

Місія, покладена на мовлення громад, полягає у створенні стимулів для розвитку громадянського суспільства через публічні дискусії щодо місцевих проблем та підвищення компетентності місцевих спільнот у питаннях місцевого самоврядування, сприянні процесу децентралізації, а також збільшенні ефективності захисту прав і свобод громадян.

Харківська обласна рада завжди визначала одним з магістральних напрямків своєї діяльності розвиток місцевого самоврядування, сприяння проведенню в регіоні необхідних для цього реформ, а також проектам, спрямованим на зміцнення інститутів місцевої демократії, становлення спроможних громад.

Програма розвитку місцевого самоврядування в регіоні, прийнята Харківською обласною радою, передбачає реалізацію проекту «Мовлення громад», який відкриває можливість органам місцевого самоврядування отримавши власну короткохвильову частоту, формувати інформаційне поле, що відповідатиме інтересам та потребам і невеликого села, і районного центру. При чому фінансовий аспект не передбачає великих витрат та є реальним для будь-якої громади.

Реалізація проекту вже почалася і перші власні радіомовні програми місцевих рад можна почути в ефірі на Слобожанщині. Це п'ять громад районних центрів - Краснограду, Ізюму, Кегичівки, Первомайського та Краснокутську, які минулого року отримали ліцензії на відповідні частоти.

Зараз триває конкурс ще на 24 частоти у 20 населених пунктах Харківщини.

У партнерстві з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення обласна рада готова надати організаційну та консультативну підтримку кожній місцевій раді, яка зацікавлена у впровадженні власного радіомовлення, щоб усі етапи появи ФМ-радіо на місцях були максимально зрозумілими.

«Сьогодні у громад з'являється можливість створити власне FM-мовлення, - говорить голова Харківської обласної ради, президент Асоціації Сергій Чернов. - Малопотужне FM-мовлення зможе не тільки висвітлювати життя громади та оперативно інформувати мешканців, а й сприяти зміцненню культурного та мовного розмаїття, просуванню місцевої ідентичності, розвивати радіомовлення на комерційно непривабливих територіях».

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 409 рад різного рівня, що складає 98,1% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 17 об’єднаних територіальних громад