Практика впровадження системи управління якістю у виконавчих органах міських рад

PDFДрукe-mail

Чугуївська міська рада Харківської області

Чугуївська міська рада є одним із небагатьох органів місцевого самоврядування, в якому запроваджено систему менеджменту якості на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2015.

Безпосередня робота щодо розробки системи управління якістю почалася в квітні 2006 року під час реалізації Проекту "Розробка ефективної системи надання послуг населенню міста Чугуєва органами місцевого самоврядування на основі міжнародного стандарту ISO 9001:2000 і створення Центру муніципальних послуг".

Розпорядженням міського голови була створена Координаційна рада з питань впровадження системи управління якістю, затверджений персональний склад групи внутрішніх аудиторів та комплекс заходів із розробки, документування, впровадження та сертифікації системи управління якістю у виконавчому комітеті міської ради.

Також було затверджено основні документи системи управління якістю, а саме: Політика та цілі в сфері якості; Настанова з якості; процедури якості; оновлені посадові інструкції працівників та Положення про структурні підрозділи.

Відтак щорічно здійснювався технічний нагляд за системою управління органом сертифікації, а також проводився внутрішній аудит працівниками виконкому-аудиторами. За результатами аналізу роботи системи управління якістю вживалися корегувальні та запобіжні заходи, спрямовані на постійне поліпшення як самої системи, так і окремих її процесів.

У результаті впровадження системи управління якістю:
- проведено інвентаризацію послуг, що надаються виконавчим комітетом;
- впорядковано інформаційні потоки;
- створено Центр надання муніципальних послуг та Службу швидкого реагування, а потім і ЦНАП;
- сформовано критичну масу службовців, ознайомлених із сучасними підходами в управлінні та мотивованих до впровадження змін;
- здійснено зміну поглядів працівників на організацію виконання своїх обов'язків і своє місце в досягненні загального результату роботи установи.

Водночас було запроваджено систему електронного документообігу, що дозволило реалізувати на практиці принципи законності, доступності, прозорості та підзвітності, а також систему SMS-інформування, метою якої є покращення та вдосконалення роботи зі зверненнями громадян.

Комунальний диспетчер – це програмне забезпечення, що дозволяє в режимі on-line простежити весь шлях проходження звернення. Завдяки цьому мешканці можуть самостійно контролювати як здійснюється хід розгляду поданої ними заяви, скарги чи звернення.

Запровадження системи управління якістю має низку переваг, беззаперечними з-поміж яких є:
- спрощення системи надання послуг завдяки вдосконаленню процесів та підвищення якості цих послуг;
- налагодження зворотного зв'язку зі споживачами послуг;
- формування базових цінностей в трудовому колективі, покращення його соціально-психологічного клімату;
- забезпечення стабільної роботи структурних підрозділів виконавчого комітету в умовах плинності персоналу;
- створення умов для прийняття раціональних та ефективних рішень на основі фактів;
- покращення прозорості та розуміння діяльності органу місцевого самоврядування;
- встановлення можливості чіткого розподілу відповідальності;
- покращення рівня внутрішньої організованості;
- зниження кількості помилок.

23 травня 2018 року Чугуївській міській раді вперше в Україні було вручено сертифікат міжнародного рівня ISO 9001:2015 «Надання послуг з управління на рівні міст».

Контакти:

Чугуївська міська рада
Адреса: Харківська область., м. Чугуїв, вул. Старонікольська, буд.35-а
Тел./факс: (057) 462-23-05.
Електронна адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Адреса веб-сайту:
http://chuguev-rada.gov.ua

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 21 об’єднана територіальна громада