Практика роботи органів самоорганізації населення

PDFДрукe-mail

Мереф'янська міська об'єднана територіальна громада Харківської області

Участь громадян у суспільно-активному житті є важливим елементом демократії, а ефективна демократія залежить від можливості громадян висловити свою думку та бути почутими.

Розуміючи всю важливість ефективного діалогу влади з громадою, у Мереф'янській міській об'єднаній територіальній громаді у 2017 році зроблено низку системних кроків, спрямованих на активізацію залучення громадськості до місцевого управління. Зокрема, затверджено: Положення про консультації з громадськістю; Положення про бюджетування за участі громадськості; Бюджетний регламент; Програма сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2019 роки; Положення про громадські слухання; Положення про загальні збори громадян за місцем проживання; Положення про місцеві ініціативи.

На виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2019 роки було розроблено та затверджено Положення про порядок проведення конкурсу з реалізації кращого проекту з благоустрою Мереф'янської міської об'єднаної територіальної громади, тому вже в цьому році органи самоорганізації населення та об'єднання співвласників багатоквартирних будинків завдяки фінансуванню з бюджету ради будуть втілювати в життя власні проекти.

Значним кроком до змін стало включення до вищезазначеної Програми та Програми економічного і соціального розвитку Мереф'янської міської об'єднаної територіальної громади на 2018 рік розділу «Органи самоорганізації населення Мереф'янської міської об'єднаної територіальної громади», який окреслив головні проблеми та пріоритетні завдання саме в роботі цих органів.

Під патронатом Мереф'янської міської ради громадяни, які мешкають у приватних садибах, провели роботу щодо створення органів самоорганізації населення.

Основними ініціаторами створення вуличних і квартальних комітетів, які потім об'єднались у більш крупні зональні, охопивши всю протяжну територію об'єднаної громади, стали інспектори з благоустрою виконавчого комітету міської ради.
Усього створено та зареєстровано міською радою 9 зональних (районних) комітетів органів самоорганізації населення, які розпочали активну роботу з благоустрою території об'єднаної громади.

Створення активної, впливової і розвиненої громади стало важливим завданням міської ради у впровадженні нагальних суспільних змін, вирішенні питань місцевого значення, забезпеченні ефективного використання публічних коштів тощо.

Контакти:

Мереф'янська міська рада Харківської області
Адреса: Харківська обл.,
Харківський р-н, м. Мерефа,
вул. Дніпропетровська, буд. 213
Тел./факс: (057) 748-46-45.
Електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Адреса веб-сайту:
http://merefyanska.gromada.org.ua

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад