Представникам місцевого самоврядування Харківщини розповіли про здобутки та перспективи децентралізації

PDFДрукe-mail

Сьогодні, для представники місцевого самоврядування Харківщини відбулось навчання на тему Децентралізація, як основа для формування ефективної системи організації влади.

Тренінг проведений Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

Учасникам розповіли про головні перепони та здобутки реформи.

Зокрема зроблений акцент на необхідності зміни теперішнього адміністративно територіального-устрою. Так, модератором зазначено, що застарілий поділ не є ефективним, оскільки занадто подрібнює владні представництва, що накладає додатковий тягар на утримання рад та державних адміністрацій.

Разом з тим, було сказано про необхідність реформування субрегіонального рівня, шляхом його укрупнення. При тому, як зауважено модератором, завдання номер один - детально продумати механізми, а також переглянути обсяг повноважень районних рад, збільшивши їх до належного рівня.

«Наразі, у багатьох випадках, ми маємо проблему коли новоутворена громада має одинакові повноваження з державною адміністрацією, при тому покриваючи всю або майже всю площу району. У свою чергу, в такій ситуації, районній раді, як представнику спільних інтересів територіальних громад не залишається кого представляти. Крім конфліктів та трати грошей, ця ситуація не приводить абсолютно ні до чого позитивного», - зазначив модератор навчання в підтримку своєї тези про укрупнення.

Крім того, учасники мали змогу обговорити нові нормативно-правові акти, що регулюють діяльність місцевих представництв, та сферу їх застосування, а також бюджетні процеси, які чекають нас у новому 2018 році.