Загальні збори Асоціації відбулися сьогодні у Харкові

PDFДрукe-mail


Президент Асоціації Сергій Чернов поінформував учасників про конституційний процес щодо реформування місцевого самоврядування та децентралізацію влади в Україні.

Також, він оглянув основні положення нового законодавства України, що стосується місцевого самоврядування. Зокрема, мова йшла про Закони України «Про засади державної регіональної політики», «Про співробітництво територіальних громад» та «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Голови районних рад та міські голови міст обласного значення у дискусії висказали думки щодо реалізації цих положень і поділилися проблемними питаннями, які ще необхідно вдосконалити.

Всі пропозиції були взяті першим віце-президентом – виконавчим директором Асоціації Миколою Тітовим під особистий контроль. Як він повідомив - найближчим часом Асоціацією буде підготовлено ряд пропозицій центральним органам влади з метою покращення національного законодавства з обов’язковим урахуванням побажань керівників місцевих рад.

Розглядалися уповноваженими представниками членів Асоціації й питання бюджетної децентралізації, використання фінансів. Сергій Чернов повідомив, що Харківська область може отримати понад 150 мільйонів гривень з Фонду регіонального розвитку у якому передбачено 3 млрд грн. Ці кошти мають бути розподілені між областями за формулою: 80% коштів спрямовується залежно від кількості населення, яке мешкає у тому чи іншому регіоні, 20% - у ті регіони, де ВВП нижче 75%. Таких областей 12.

За прогнозними показниками Харківська область може отримати з Фонду регіонального розвитку 152-153 млн грн. на першому етапі. Президент Асоціації звернув увагу присутніх, що важливо ефективно скористатися цими коштами. Слід врахувати, що терміни надання проектів, що можуть бути профінансовані з фонду, дуже обмежені у часі – до 1 травня 2015 року. До 1 червня Мінрегіон розглядатиме не окремі об’єкти, що потребують фінансування, а конкретні проекти і запропонує їх до розгляду та затвердження Урядом.

«Обов’язкова умова - наявність стратегії розвитку регіону, проектний підхід і фінансування, згідно з методикою. Органи місцевого самоврядування разом з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, відповідними департаментами якнайшвидше мають включитися у роботу. Ви повинні сформувати пакет проектів, враховуючи 2016-2017 роки», - підкреслив Сергій Чернов.

З інформацією про хід реалізації обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» виступила віце-президент Асоціації Людмила Немикіна. Вона повідомила, що у поточному році подано на конкурс 383 міні-проекти, тоді як торік – 287, що активність громад зростає з кожним роком, значно покращився рівень підготовки міні-проектів, також збільшилась кількість громадських організацій - конкурсантів.

За словами Людмили Немикіної, найбільшу активність щодо участі в конкурсі цього року виявили: Балаклійський район (49 міні-проектів); місто Чугуїв (34 міні-проекти); місто Первомайський (26 міні-проектів); Зміївський район (25 міні-проектів); місто Лозова (25 міні-проектів); Близнюківський район (21 міні-проект); Вовчансьський район (19 міні-проектів); Харківський район (19 міні-проектів).

Керуючий справами виконавчого апарату Харківської обласної ради Сергій Клименко поінформував учасників, що обласною радою спільно з Асоціацією та всеукраїнською газетою «Місцеве самоврядування» розроблено зразок типового Регламенту районної ради. Сергій Клименко запропонував головам райрад ознайомитися з ним і за необхідністю врахувати його положення у власних регламентах.