Навчальний семінар-практикум для голів рад Лозівського району та депутатів Лозівської районної і міської рад

PDFДрукe-mail

відбувся сьогодні у Лозовій.

Семінар пройшов під головуванням першого віце-президента – виконавчого директора Асоціації Миколи Тітова. Участь також взяли голова Лозівської районної ради Iгор Нестєров та міський голова Сергій Степанов.

Учасники обговорили зміни у законодавстві України щодо місцевого самоврядування, земельні відносини та бюджетні питання та питання державної реєстрації майнових прав на нерухоме майно.

Як розповіла Галина Пронькіна, радник президента Асоціації з питань бюджету, у проекті нового Бюджетного кодексу передбачена фінансова децентралізація, що має сприяти наділенню рад реальними можливостями реалізувати свої повноваження. У разі ухвалення документу, бюджет на 2015 рік має формуватися на основі нового Бюджетного кодексу.

«Якщо Бюджетний кодекс підтримають у Верховній Раді, нас чекають певні перетворення. Змінюються бюджетні повноваження. З’являється освітня субвенція, медична субвенція. Ці галузі фінансуватимуться за рахунок держбюджету. Однак утримання закладів все ж таки залишається на місцевих бюджетах. На місцевий рівень передають, зокрема, фінансування дільничних міліціонерів, профтехосвіту, ветмедицину. На утримання цих галузей буде надходити 10% від податку на прибуток приватних підприємств.

За новим Бюджетним кодексом видатки бюджету розвитку можуть обслуговуватись у банку, а не в казначействі. Однак, у такому разі, неможна буде брати безвідсоткову позику», - повідомила Галина Пронькіна.

Учасники та організатори семінару-практикуму висловили спільну думку, що сутність процесів децентралізації, нововведення у законодавстві обов’язково потрібно роз’яснювати людям на місцях. Тоді реформи будуть не тільки зрозумілими, а й буде можливість отримати пропозиції щодо вдосконалення законодавства.

Всі пропозиції учасників семінару взяти виконавчою дирекцією Асоціації під контроль та для підготовки відповідних звернень або документів.