Бібліотечка керівника місцевої ради

PDFДрукe-mail

Гарною підмогою в роботі керівників рад всіх рівнів стала запроваджена нами “Бібліотечка керівника місцевої ради” - сумісний проект нашої Асоціації, Української асоціації районних та обласних рад, Харківської обласної ради та газети “Місцеве самоврядування”.

У підготовці матеріалів видань, які увійшли в бібліотечку, взяли участь спеціалісти територіальних органів міністерств та відомств України в Харківській області та управлінь Харківської обласної державної адміністрації.

“Бібліотечка керівника місцевої ради” об’єднала у собі методичні матеріали у семи книжках: “Організація роботи органів місцевого самоврядування”, “Адміністративна відповідальність: повноваження органів місцевого самоврядування”, “Бюджетний процес”, “Земельне законодавство (частина 1)”, “Адміністративна відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування”, “Запобігання корупції в органах місцевого самоврядування”, “Земельне законодавство (частина 2)”.

Працівники рад знайдуть у цих книжках надійну методичну підтримку, відповіді на чимало практичних запитань.

У 2011 році кожний голова місцевої ради Харківської області отримав таку бібліотечку.

“Запобігання корупції в органах місцевого самоврядування”

У виданні розкриваються окремі повноваження органів місцевого самоврядування щодо запобігання та протидії корупції, особовості настання відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у органах місцевого самоврядування, питання звільнення з посад посадових осіб місцевого самоврядування у разі вчинення адміністративних корупційних правопорушень та злочинів у сфері службової діяльності.

 

 

 

 

"Адміністративна відповідальність посадових осіб органів місцевого самоврядування"

У виданні розкриваються загальні поняття адміністративної відповідальності та надається перелік окремих адміністративних правопорушень, відповідальність за вчинення яких може наступати для посадових осіб органів місцевого самоврядування, розглядається порядок притягнення до відповідальності, оскарження рішень про притягнення до відповідальності та особливості їх виконання.

 

 

 

 

Адміністративна відповідальність: повноваження органів місцевого самоврядування

У виданні розкриваються окремі повноваження органів місцевого самоврядування щодо фіксації адміністративних правопорушень та розгляду справ про адміністративні правопорушення, аналізуються особливості створення адміністративних комісій при виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також наводяться форми окремих документів, які мають складати органи місцевого самоврядування та адміністративні комісії під час виявлення та розгляду справ про адміністративні правопорушення.

 

 

 

Організація роботи органів місцевого самоврядування

У виданні розкриваються окремі аспекти організації роботи органів місцевого самоврядування, а також наведені проекти та зразки документів щодо організації роботи місцевих рад та їх виконавчих органів.

 

 

 

 

 

 

Бюджетний процес

У виданні розглядаються загальні поняття та структура місцевих бюджетів, склад доходів, видатків та кредитування місцевих бюджетів, приділено увагу питанням формування бюджету розвитку та особливостям здійснення місцевих запозичень. У книзі детально розкриваються питання складання, розгляду проекту місцевого бюджету, його затвердження, виконання та звітності. Окрему увагу приділено здійсненню державних закупівель та порушенням бюджетного законодавства.

 

 

 

Земельне законодавство (частина 1)

У виданні розкриваються окремі повноваження органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями комунальної власності, зокрема щодо передачі земельних ділянок у власність, відчуження земель для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності, щодо підсудності справ про відчуження земельних ділянок, а також проаналізовано кілька типових помилок, які допускають органи місцевого самоврядування під час вирішення питань, що стосуються розпорядження землями комунальної власності.

 

 

 

Земельне законодавство (частина 2)

У виданні розкриваються окремі повноваження органів місцевого самоврядування щодо розпорядження землями комунальної власності, зокрема щодо передачі земельних ділянок у постійне користування, надання в оренду, укладання договорів оренди, їх поновлення, внесення змін до договорів оренди та підстави для їх припинення, розглянуті положення щодо умов користування чужою земельною ділянкою на умовах сервітуту та суперфіція, а також розкриті питання щодо підсудності справ, пов'язаних зі спорами про користування земельними ділянками.

 

 

 

 

З метою придбання книги звертайтеся до видавничого будинку "Фактор" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 106а. Тел. 714-37-28, 714-37-29.

Члени Асоціації

Карта-схема територіальних громад та районів Харківської області.    

 За результатами виборів 25.10.20 року у області обрано 56 голів сільських, селищних, міських громад та місцевих рад і сформовано склад 7 нових районних рад.

У складі Асоціації об’єдналися 53 громади, 7 районних рад та Харківська обласна рада, що складає 95,3% від загальної кількості рад Харківщини. Детальніше...