До уваги органів місцевого самоврядування — переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року: інструкції щодо подальших дій

PDFДрукe-mail

До уваги органів місцевого самоврядування — переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року!На веб-сайті Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, в рубриці Кращі практики/Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування/Про конкурс приведено інструкції щодо подальших дій переможців конкурсного відбору 2013 року.

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Голова Державного фонду
сприяння місцевому самоврядуванню в Україні,
керівник дирекції Всеукраїнського конкурсу
проектів та програм розвитку місцевого самоврядування
_________________ С.МАЛІКОВ

Інструкція  щодо подальших дій
органів місцевого самоврядування – переможців Всеукраїнського конкурсу
проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року
з моменту визначення радою Конкурсу переліку проектів – переможців
(23 липня 2013 року)

Дії органу місцевого самоврядування – переможця Конкурсу:

1. Після прийняття радою Конкурсу рішення (23 липня 2013 року)  щодо визначення переліку  проектів переможців та обсягів їх фінансування орган місцевого самоврядування — переможець передбачає у місцевому бюджеті на 2014 рік кошти на фінансування заходів, визначених проектом – переможцем Конкурсу 2013 року.

Термін – відповідно до
бюджетного законодавства

2. Після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Орган місцевого самоврядування готує пакет документів для підписання угоди щодо реалізації проекту (програми) між дирекцією Конкурсу та органом місцевого самоврядування:

 • заповнює текст Угоди відповідно до надісланого Дирекцією зразка типової угоди, затвердженого радою Конкурсу;
 • формує невід’ємний додаток до Угоди  -  кошторис витрат, який детально заповнюється у повній відповідності до форми 2 «Розклад бюджету за статтями видатків», що міститься у проекті-переможцеві Конкурсу (при цьому коди економічної класифікації видатків повинні зазначатися у відповідності до нової Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333 (зі змінами), що Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 березня 2012 р. за № 456/20769);
 • кошторис в обов’язковому порядку підписується як керівником органу місцевого самоврядування так і керівником бухгалтерської служби цього органу;
 • до пакету документів обов’язково додається рішення відповідної ради, яким передбачено фінансування заходів проекту з коштів місцевого бюджету;
 • підписана керівником органу місцевого самоврядування угода  надсилається переможцем до дирекції Конкурсу на погодження і підписання  у 4-х автентичних примірниках.

Термін – до 15 днів
з моменту набрання чинності
постановою КМУ про надання субвенції

(орієнтовно 1 квартал 2014 року)

3. Після підписання дирекцією Конкурсу та погодження Мінрегіоном угоди щодо реалізації проекту (програми) орган місцевого самоврядування забезпечує реалізацію проекту, при цьому:

 • координує та несе повну відповідальність за  виконання заходів проекту усіма виконавцями, у тому числі організаціями — партнерами;
 • затверджує у місцевому бюджеті на 2014 рік кошти на фінансування заходів, передбачених проектом – переможцем, та використовує їх згідно взятих зобов’язань;
 • вживає заходів щодо ефективної взаємодії з органами державної казначейської служби; за необхідності вчасно (до завершення бюджетного року) подати відповідні документи для реєстрації кредиторської заборгованості;
 • у разі потреби звертається за консультаціями до дирекції Конкурсу, а також до головного розпорядника коштів – Мінрегіону.

Термін – до 31 грудня 2014 року

4. Органом місцевого самоврядування у 15-денний термін після завершення реалізації проекту – переможця готується звіт щодо виконання проекту (програми) в цілому за формою, наведеною у Додатку 2 до Угоди.

Звіт підписується головою органу місцевого самоврядування, яким , а також керівником проекту, які підтверджують достовірність наданої інформації щодо наслідків і соціально-економічних результатів, отриманих в ході реалізації проекту.

Звіт подається до дирекції Конкурсу в паперовому та електронному варіанті на  адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Термін — до 15 січня 2015 року

Дії дирекції Конкурсу, функції якої покладено на Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, а також Мінрегіону, як головного розпорядника коштів, передбачених для фінансування проектів – переможців Конкурсу

1. Дирекція Конкурсу у п’ятиденний термін  офіційно повідомляє листом орган місцевого самоврядування про рішення ради Конкурсу стосовно визначення його переможцем Конкурсного відбору 2013 року, а також оприлюднює перелік проектів – переможців  на веб-сторінці дирекції Конкурсу.

Термін – до 30 липня 2013 року

(листи від 23.07.2013 р.)

2. Відповідно до рішення ради Конкурсу, дирекція Конкурсу подає пропозиції Мінрегіону, щодо обсягів фінансування проектів – переможців  2013 року з державного бюджету у 2014 році (45674,6 тис. гривень);   в свою чергу  Мінфін спільно з Мінрегіоном під час підготовки пропозицій щодо проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» передбачають фінансування з державного бюджету місцевим бюджетам переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року в обсягах, затверджених радою Конкурсу.

Термін – відповідно до
бюджетного законодавства
(до 15 вересня 2013 року)

3. Після прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» Мінрегіоном готується проект постанови Кабінету Міністрів України щодо порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування програм-переможців Конкурсу (далі – постанова КМУ про надання субвенції).

Термін – 1 квартал 2014 року

4. Дирекція надсилає органу місцевого самоврядування – переможцю конкурсу проект типової Угоди щодо реалізації проекту – переможця.

Після прийняття постанови КМУ
про надання субвенції

5. Після отримання від органу-місцевого самоврядування – переможця Конкурсу 4-х примірників підписаної угоди, дирекцією Конкурсу здійснюється її перевірка, погодження та підписання.

Після цього угода подається до Мінрегіону на погодження.

Термін – не більше 45 днів
з набрання чинності постановою КМУ
про надання субвенції

6. Два примірники підписаної і погодженої Мінрегіоном угоди щодо реалізації проекту (програми) надсилається органу місцевого самоврядування-переможцеві Конкурсу.

Термін – 10 днів
після погодження Угоди

7. Протягом терміну реалізації проекту дирекція Конкурсу надає консультативну допомогу щодо реалізації проекту (на запити органів місцевого самоврядування).

Термін – до 31 грудня 2014 року

8. Дирекція здійснює аналіз соціально — економічних наслідків реалізації проектів на підставі звітів, наданих органами місцевого самоврядування – переможцями Конкурсу 2013 року.

Термін – 1 квартал 2015 року


Джерело:
Державний фонд сприяння
місцевому самоврядуванню в Україн

Обласний конкурс "Разом в майбутнє"

Нормативні документи конкурсу міні-проектів "Разом в майбутнє":

 1. Рішення Харківської обласної ради від 18 серпня 2011 року № 227-VI «Про запровадження обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад, затвердження Положення про нього та про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Харківській області на 2011-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 15 вересня 2010 року № 1805-V (зі змінами)».
 2. Розпорядження голови обласної ради від 26 грудня 2017 року № 200 «Про утворення Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», затвердження його персонального складу та визнання деяких розпоряджень голови обласної ради такими, що втратили чинність».

 3. Рішення Харківської обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ «Про затвердження Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад "Разом в майбутнє"».
 4. Положення про порядок проведення обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» (Додаток до рішення обласної ради від 7 грудня 2017 року № 579-VІІ).

Подати заявку на участь у конкурсі (онлайн)