Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

ТВЕРДОХЛІБ Катерина Гнатівна

PDFДрукe-mail

01.12.1906 - 22.12.2007

Народилася 7 грудня 1906 року на Валківщині.

Після 3-класної школи у Сніжкові ще рік навчалася у Високопільській 4-класній школі. У 20-х роках Катерина закінчила лікнепівські курси у Валках та Люботині й спробувала себе на посаді вчительки.

Катерина Твердохліб була не тільки вчителькою, а й актрисою. На сцені сніжківського сільського клубу ставили „Назара Стодолю”, „Наталку Полтавку”, „Саву Чалого”, „Украдене щастя”, „Диктатуру” тощо і в кожній п’єсі була роль і для неї. Був у житті Катерини Гнатівни і кінодебют. 1973 року на екрани України вийшов фільм „Катерина Твердохліб”, знятий Харківською студією телебачення та Київською кіностудією ім. О. Довженка. В ньому Катерина Гнатівна зіграла головну роль – роль самої себе. Та найпершою і найголовнішою для неї завжди була роль землероба.

Свій трудовий шлях розпочала у 1929 році в сільськогосподарській артілі “Більшовик”. Вона усе своє життя пов'язала із землею і рідним селом. Разом зі своєю ланкою збирала рекордні врожаї зернових і технічних культур.

Депутат Верховної Ради СРСР трьох скликань в період 1954-1968 років, нагороджена Орденом Леніна (1948, 1949 р.), Орденом Трудового Червоного Прапора (1958 р.), Золотою Зіркою Героя Соціалістичної Праці з врученням Ордена Леніна (1965р.), медаллю «За доблесний труд» (1970р.), званням «Заслужений працівник сільського господарства УРСР» (1981р.), орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня (2006 р.). У 2006 році нагороджена Почесною відзнакою Харківської обласної ради «Слобожанська слава». Неодноразово обиралася депутатом обласної та районної рад.

Загальний трудовий стаж складає 65 років з всього одним записом у трудовій книжці - «Ланкова колгоспу «Більшовик»».

Померла 22 грудня 2007 р.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад