Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

МАРЧЕНКО Володимир Олександрович

PDFДрукe-mail

Народився 7 липня 1922 року в м. Харкові

Після закінчення школи поступив до Ленінградського університету на фізичний і водночас (заочно) на механіко-математичний факультети. Велика Вітчизняна війна перервала навчання. Вищу освіту В.О. Марченко здобув пізніше, у звільненому від окупантів Харкові, на механіко-математичному факультеті університету. У 1945 р. він вступає до аспірантури і через три роки захищає кандидатську дисертацію.

У подальшому сферою наукових інтересів Володимира Олександровича стає нова тематика: спектральна теорія диференціальних операторів. Докторську дисертацію захистив у 1951 р.

У 1960 р. вчений переходить працювати у тільки-но створений у Харкові Фізико-технічний інститут низьких температур АН УРСР.

Володимир Олександрович — засновник наукової школи математичної фізики в Україні. Серед його учнів багато кандидатів, докторів наук, члени-кореспонденти НАН України та один академік. Його чудові лекції слухали тисячі студентів.

Вчений — автор більш як 100 наукових праць, серед яких 6 монографій. Протягом багатьох років він є головним редактором і членом редколегій різних вітчизняних та зарубіжних математичних журналів.

В.О. Марченко нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, його удостоєно звання Заслуженого діяча науки і техніки України, Державної премії України. Він лауреат академічних премій ім. М.М. Крилова та ім. М.М. Боголюбова.

У 1997 р. вченому присвоєно звання почесного доктора Сорбонни, а 2001 р. його обрано членом Норвезького Королівського товариства наук і літератури.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад