Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

КУШНАРЬОВ Євген Петрович (посмертно)

PDFДрукe-mail

29.01.1951 – 17.01.2007.

Після закінчення у 1973 р. Харківського інженерно-будівельного інституту, працював на Харківському заводі залізобетонних конструкцій.

Партійну роботу розпочав у 1981 р. у Компартії України. У 1989 році став одним із засновників демократичної платформи Комуністичної партії України в Харкові.

У 1990 році за результатами перших в історії незалежної України демократичних виборів був обраний до міської ради, яку і очолив. У 1994 р. вперше харків'яни безпосередньо самі обрали Є.П.Кушнарьова мером.

У 1990 році став народним депутатом України першого скликання, брав активну участь у розробці Конституції і Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні».

З 1994 року по 1997 рік – Президент Асоціації міст України.

З грудня 1996 року до листопада 1998 року очолював Адміністрацію Президента України. Перебуваючи на цій посаді, був головою Комісії з державних нагород України, заступником голови Державної комісії з проведення в Україні адміністративної реформи, членом Ради національної безпеки і оборони України.

Заснований Є.П.Кушнарьовим у1994 році Харківський Фонд підтримки молодих обдарувань вже більше 15 років допомагає юним талантам знайти свій шлях у житті.

У 1995 році очолив Народно-демократичне об'єднання "Нова Україна", а в 1996 році став одним із засновників Народно-демократичної партії (заступником, а з часом першим заступником керівника партії).

До рідного Харкова повернувся у жовтні 2000 року губернатором Харківської області. На цій посаді успішно працював чотири роки – до грудня 2004 р., втілюючи у життя гасло "Відродимо велич Харківщини!"

З 2001 року по 2006 рік – депутат Харківської обласної ради, а з грудня 2004 р. до лютого 2005 р. - її голова.

Центральна виборча комісія 5 травня 2006 р. зареєструвала Є.П.Кушнарьова депутатом, обраним до Верховної Ради на виборах 26 березня.

Державні нагороди: орден Ярослава Мудрого V, IV, III ступенів, церковний орден Св. Володимира ІІ і I ступенів, орден Нестора Літописця І ступеня, французький орден Почесного Легіону, ордена і медалі інших іноземних держав.

Автор книг «Сто кроків Харківською землею», «Конь рыжий. Записки контрреволюционера», «Выборы и вилы».

Кандидат економічних наук.

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад