Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

КОЛНОГУЗЕНКО Борис Миколайович

PDFДрукe-mail

Народився 10 липня 1948 року с.Верхня Тарайка Паранайського району Сахалінської області.

Освіта вища. У 1971 році закінчив Краснодарський державний інститут культури за спеціальністю культурно-освітня робота.

Професор хореографії, дійсний член НАН України, Народний артист України.

З 1971 по 1988 рік працював на посадах артиста балету, педагога, балетмейстера-постановника в державному академічному Кубанському козацькому хорі, ансамблях пісні і танцю Чорноморського та Тихоокеанського флотів, Харківському державному академічному театрі опери та балету ім.М.Лисенка, Полтавському музично-драматичному театрі ім. М.Гоголя, ансамблі «Щасливе дитинство» Харківського обласного Будинку піонерів, народному ансамблі танцю «Жайворонок» ЦПК Південної залізниці.

З 1988 почав працювати у Харківській державній академії культури. Завдяки наполегливій праці Бориса Миколайовича у 1989 році було відкрито відділення народної хореографії, нині – факультет хореографічного мистецтва, який є одним з кращих у нашій державі.

Єдиний в Україні хореограф, який був членом постановочної групи Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Москві та постановником культурної програми «Ігор Доброї Волі» у Сієтлі, США.

У 1990 році створив театр народного танцю «Заповіт», який впродовж свого 20-річного творчого життя перемагає у всіх найзначніших виконавських та балетмейстерських конкурсах багатьох країн світу.

З 1993 року працює на посаді декана факультету хореографічного мистецтва, завідувача кафедри народної хореографії, головного балетмейстера театру народного танцю «Заповіт» Харківської державної академії культури.

У 2011 році створив Великий ансамбль пісні і танцю Слобідської України.

Має чисельні нагороди України та інших держав, серед яких: орден «За заслуги» ІІІ ступеню; Почесна відзнака Харківської обласної ради «Слобожанська слава»; Подяка голови Харківської обласної ради; Почесні грамоти облдержадміністрації та міськради; Почесні відзнаки Українського козацтва – орден Івана Богуна та орден Івана Мазепи; Почесна відзнака Міністерства культури і мистецтв України «За багаторічну плідну працю в галузі культури»; Почесні відзнаки Національної хореографічної спілки України – медаль Павла Вірського та медаль Мирослава Вантуха; Почесні відзнаки Міністерства освіти КНР, Іспанської асоціації танцю «LOLLA TORRES», Чеської асоціації фольклорного танцю, а також ордени Української Православної Церкви.

Неодноразово ставав переможцем рейтингових конкурсів «Харків’янин року», «Лідери ХХІ століття».

Почесний громадянин міста Дулово (Болгарія, Добружанський край).

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад