Почесні громадяни Харківської області

Звання "Почесний громадянин Харківської області" є найвищою обласною відзнакою, що присвоюється жителям Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Харківського регіону у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету регіону як на державному, так і на міжнародному рівні.

Початок розділу

ТІТОВ Микола Ілліч

PDFДрукe-mail


ТІТОВ МИКОЛА ІЛЛІЧ, народився 1 січня 1949 року в селі Шилово Алтайського краю в багатодітній родині офіцера. У ці краї, на «малу батьківщину» дружини, батько привіз родину після звільнення з армії в 1948 році.

Почавши навчання у Шиловській початковій школі, Микола Тітов пізніше продовжував її у Жовтневій восьмирічній, а потім у Сахновщинській середній школі Харківської області, після повернення родини в Україну.

Вищу освіту і кваліфікацію юриста отримав в 1975 році в Харківському юридичному інституті (нині Национальный юридический университет имени Ярослава Мудрого). Одружений. Має трьох дітей і сім онуків.

Трудову діяльність розпочав в 1967 році електриком на харківському заводі ЖБК № 9 по закінченні ПТУ № 3.

Служив в армії мінометником, потім інструктором по комсомольській роботі політвідділу дивізії. З 1970 року працював інструктором Харківського міськкому комсомолу.

У 1976 році був обраний народним суддею, а в 1982-му - головою Московського районного народного суду м. Харкова. З 1985 по 1988 рік працював заступником начальника відділу юстиції Харківського облвиконкому по судовій роботі.

У 1988 році призначений Головним державним арбітром Держарбітражу Харківської області. У 1991 році Верховною Радою України обраний першим головою обласного арбітражного (потім господарського) суду області. З 2001 року, після створення системи апеляційних судів, був обраний суддею і першим головою Харківського міжобласного апеляційного господарського суду. Суддя вищого кваліфікаційного класу.

Суддівську кар'єру завершив у 2004 році, пішовши у відставку з поста першого заступника голови Вищого господарського суду України.

У 2006 році повернувся до активної роботи. У 2006 - 2010 роках М.І. Тітов - заступник, потім перший заступник голови Харківської обласної ради. З травня 2011 року - перший віце-президент, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області.

М.І. Тітов веде плідну наукову та творчу діяльність. Його перу належить більше 40 наукових робіт та 50 публікацій. Є співавтором: чотирьох підручників з господарського права та процесу, чотирьох науково-практичних коментарів законів і кодексів України, термінологічного словника з місцевого самоврядування. Ініціатор і упорядник перших в Україні п'яти збірників нормативно-правових актів з питань: комунальної власності, регуляторної політики, місцевого самоврядування, судової влади; ініціатор і співавтор першого в Україні двотомного навчального посібника з арбітражного процесу. Автор першої в Україні монографії з питань банкрутства, а також одного науково-публіцистичного і одного літературно-художнього творів.

Учасник і доповідач багатьох науково-практичних конференцій, в тому числі, міжнародних (Росія, США, Німеччина). Доповідь з питань банкрутства опублікований німецькою мовою у збірнику Інституту східного права (Мюнхен - 1998 р.).

Микола Ілліч веде активну громадську роботу: у 1978-1985 роках двічі обирався депутатом Московської райради м. Харкова; двічі, в 2006 і 2010 роках, - депутатом Харківської обласної ради V і VI скликань. Чотири каденції поспіль, з 1989 по 2004 рік, очолював Харківську обласну виборчу комісію. З 2003 року, чотири каденції поспіль, обирається головою апеляційного комітету Федерації футболу України з атестації футбольних клубів. Президент депутатського спортивного клубу «Білія». Віце-президент обласної асоціації міні-футболу, член виконкому Асоціації випускників Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Заступник голови обласної організації Спілки юристів України. Воїн-інтернаціоналіст, майор запасу у відставці, член правління обласної Спілки учасників локальних конфліктів. Член клубу «Знамениті харків'яни». Голова Ради почесних громадян Харківської області.

Зрілий державний діяч, М.І. Тітов у складі робочих груп у різний час брав участь у розробці законів України: "Про арбітражний суд", "Про судоустрій", "Про статус суддів", "Про банкрутство", Арбітражно-процесуального кодексу України, Господарського кодексу України, Господарсько-процесуального кодексу України. У складі Конституційної комісії України з 1994 по 1996 рік брав активну участь у розробці Конституції України - Основного закону країни. На посту 1-го заступника голови Вищого господарського суду України, члена Пленуму Верховного Суду України Н.І. Титов активно сприяв як становленню судової практики, так і удосконалення організаційного забезпечення судової системи країни.

М.І. Тітов має наукові та почесні звання, державні та інші нагороди. Кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України, лауреат: Всеукраїнського конкурсу «Юрист року-2008» в номінації «Юрист - державний діяч»; регіонального рейтингу «Харків'янин століття»; премії імені Ярослава Мудрого Академії правових наук України. Почесний громадянин Сахновщинського району.

Біографічні відомості М.І. Тітова включені в 6-й том «Юридичної енциклопедії» НАН України і 7-й том серії «Сучасна ЖЗЛ Харківщини». Почесний працівник господарського суду України. Нагороджений орденом «За заслуги» III, II і I ступенів, дванадцятьма медалями, двома орденами Української Православної церкви, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, багатьма відомчими відзнаками.

Рішенням XV сесії VI скликання Харківської обласної ради від 30.08.2012 № 479-VI за вагомий внесок у розвиток Харківської області, підвищення її авторитету на державному та міжнародному рівнях М.І. Тітову присвоєно звання «Почесний громадянин Харківської області».

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 382 ради різного рівня, що складає 96,7% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 18 об’єднаних територіальних громад