Особливості роботи практичного психолога з підлітками

PDFДрукe-mail

За такою темою 16.11.2012 року на базі Подолянської ЗОШ І-ІІІ ст. пройшов семінар практичних психологів ЗНЗ Куп’янського району. Тема даного семінару обрана не випадково, оскільки в роботі психолога одним із важливих моментів є саме робота з підлітками.

Як відомо, підлітковий вік має ряд специфічних особливостей, які обов’язково потрібно враховувати при роботі з даною категорією дітей. Врахування вікових і індивідуальних особливостей при роботі з даною категорією дітей – запорука успішної роботи з ними. Про це йшлася мова у виступі практичного психолога Подолянської ЗОШ І-ІІІ ст. Пісоцької В.В.

Практичний психолог також поділилася власним досвідом роботи з учнями підліткового віку У роботі семінару прийняв участь директор Подолянської ЗОШ І-ІІІ ст. Шаповалов О.В., який у своєму виступі зазначив про те, що робота з підлітками у Подолянській ЗОШ І-ІІІ ст. дає позитивні результати завдяки тісній співпраці адміністрації школи, практичного психолога, батьків, громадських організацій, службам, що опікуються дітьми. Як наслідок такої плідної роботи – відсутність у школі дітей, які перебувають на обліку в школі, ССД та кримінальній міліції.

Учасників семінару після закінчення теоретичного блоку роботи вітали учні Подолянської ЗОШ І-ІІІ ст. Виступ учнів початкової та старшої ланки школи став підтвердженням того, що робота психолога в сучасній школі є не просто вимогою часу, а й життєвою необхідністю.

Практична частина роботи семінару була представлена тренінговим заняттям з учнями 9 класу на тему: «Кохання і дружба в нашому житті». Дане заняття є складовою частиною комплексу корекційно – розвивальних занять авторської програми «Робота з підлітками», розробленої практичним психологом Пісоцькою В.В., яку вона успішно апробує перед погодженням в Центрі практичної психології і соціальної роботи КВНЗ «ХАНО».

Жваве обговорення дане заняття викликало і в учасників тренінгу і в колег – психологів. Учасники тренінгу висловили своє враження від проведення заняття. Позитивні відгуки дітей стали свідченням того, що такі заняття є для них важливими і необхідними, адже на них можна не лише поспілкуватися, отримати позитивні емоції, але й обговорити важливі і хвилюючі для теми і питання, які, на жаль, не завжди можна обговорити з батьками. Тому підлітки задоволені тим, що саме в їхньому навчальному закладі є таке місце, де це можна зробити.

Практичні психологи взяли участь у обговоренні заняття, відмітивши його високий науково – методичний рівень проведення та зазначивши практичну цінність для використання у подальшій роботі.

Підводячи підсумки роботи семінару, хочеться подякувати колективу Подолянської ЗОШ І-ІІІ ст. за організацію та проведення семінару та побажати і надалі працювати колективно та злагоджено.Методист психологічної служби 
відділу освіти Куп’янської РДА Світлана Гриценко

Члени Асоціації

Харківська обласна рада

Балаклійська районна рада Барвінківська районна рада Близнюківська районна рада Богодухівська районна рада Борівська районна рада Валківська районна рада Великобурлуцька районна рада Вовчанська районна рада Дворічанська районна рада Дергачівська районна рада Зачепилівська районна рада Зміївська районна рада Золочівська районна рада Ізюмська районна рада Кегичівська районна рада Коломацька районна рада Красноградська районна рада Краснокутська районна рада Куп'янська районна рада Лозівська районна рада Нововодолазька районна рада Первомайська районна рада Печенізька районна рада Сахновщинська районна рада Харківська районна рада Чугуївська районна рада Шевченківська районна рада

Ізюмська міська рада Куп’янська міська рада Лозівська міська рада Люботинська міська рада Первомайська міська рада Чугуївська міська рада

 

У складі Асоціації об’єдналися 409 рад різного рівня, що складає 98,1% від загальної кількості місцевих рад Харківської області, у тому числі 17 об’єднаних територіальних громад